Žürii

Rahvusvaheline Žürii 2015:

Tsvika Oren (Iisrael)

Emma de Swaef (Belgia)

Kalju Kivi (Eesti)

T_OrenB3_11

Tsvika Oren on Iisraeli päritolu režissöör, kelle käe all on valminud üle 30 filmi. Ta on tuntud lektor, ajakirjanik ja filmikriitik. Samuti on ta rahvusvahelise animatsiooniliidu ASIFA juhtkonna liige. Tsvika Oren on osalenud mitmetel kursustel ja töötubades, peamiselt Euroopas, kus on käsitletud kõiki filmitegemise etappe: alates süžee arendamisest kuni filmilevitamise ja -turunduseni. Ta on reisinud ringi Ameerika Ühendriikides ja Kanadas, et õppida kohalikelt stuudiotelt, teiste seas ka NFBC, Warners, Chuck Jones ja Hubley stuudiotelt. Teda on kutsutud pidama loenguid filmikoolides nii Ameerikas kui ka Kanadas. Tsvika Oren on välja andnud sadu peamiselt animatsiooni puudutavaid artikleid ja filmikriitikaid erinevates väljaannetes üle maailma. Ta on olnud mitmete prestiižsete filmifestivalide žüriis, näiteks Annecy, Stuttgarti ja Ottawa filmifestivalidel. Hetkel annab ta animatsiooniajaloo ja –teooria loenguid Minshar For Art’i kunstikoolis ja kultuurikeskuses Tel Avivis.

emmapic

Emma de Swaef on belgia päritolu animafilmirežissöör. Emma sündis 1985. aastal Gentis ja õppis Brüsseli St Lukase Akadeemias dokumentaalfilmi erialal. Ta otsustas oma kudumis- ja käsitööoskused panna proovile oma stopp-kaadritel üles ehitatud lõputööfilmis “Pehmed taimed” (2008). See lühifilm näitab meile pontsaka kontoritöötaja Willy elu. 2012. aastal tegi Emma oma esimese professionaalse stopp-kaaderdilmi koos filmitehija Marc James Roels “Oh Willy…”. Film võitis 80 rahvusvahelist auhinda,  teiste hulgas ka Cartoon d’Or’i auhind. Marc ja Emma töötavad hetkel oma uue lühifilmi kallal ja samuti loovad nad hetkel üht animatsiooniseriaali. Emma töötab samuti režissööri ja kunstnikuna reklaaminduses ning õpetab stopp-kaader animatsiooni St. Lukase Akadeemias Brüsselis. Rohkem informatsiooni Emma tegemiste kohta leiad www.marcandemma.com.

Kivi kalju

Kalju Kivi on mainekas eesti filmikunstnik, -stsenarist ja -režissöör.  Ta on lõpetanud Tartu Kunstikooli puidu kunstilise töötlemise eriala ja Eesti Riikliku Kunstiinstituudi moekunsti eriala. Kalju Kivi on töötanud Nukufilmis režissöörina ja ka Eesti Nukuteatri peakunstnikuna. Samuti on ta Eesti Lavakunstnike Liidu liige. Tuntud on ta eelkõige oma filmide “Klaasikillumäng” (1985), “Pagar ja korstnapühkija” (1982) ja “Sokk” kaudu.

Tudengižürii 2015:

Mariely González Barboza (Venezuela)

 Natalia Krawczuk (Poola)

 Aigar Vals (Eesti)

Ewa Drzewicka (Poola)

Jonas Taul (Eesti)

Mi retrato cl_Īsico 2

Mariely Gonzalez Barboza enda kohta: Ma olen sündinud Venezuelas ja hetkel elan Tallinnas. Olen Los Andes (Mérida, Venezuela) ülikooli vilistlane. Sealt ma sain bakalaureskraadi meedia valdkonnas spetsialiseeringuga kinematograafias. Oma mitu aastat osalenud Venezuela Rahvuslikul Filmifestivalil, nii lühifilmide võistlustel Cineátomo kui ka animatsioonimaratonidel Animated Marathon. 2010. aastal saavutasin ma 3. koha ja 2011. aastal  6. koha. Olen kokku valmistanud 10 lühifilmi, milledest mõned on animatsioonid. Samuti olen töötanud Media Fabric lühifilmifestivalil Méridas. Hetkel õpin Eesti Kunstiakadeemia magistriõppes Animatsiooni.

NataliaKrawczuk

Natalia Krawczuk enda kohta: Ma lõpetasin Varssavi Ülikooli Etnoloogia ja Kultuuriantropoloogia osakonna. Pärast õpinguid töötasin ma PR-agentuuri ja riiklike kultuuriasutuste jaoks. 2011. aastal alustasin ma Animatsiooni ja FX õpinguid Poola Riiklikus Filmikoolis Łódźis. Hetkel olen ma vahetusüliõpilane Eesti Kunstiakadeemia Animatsiooni osakonnas. 

Aigar_Vals-foto

Aigar Vals enda kohta: Olen PÖFFi külastaja alates 11ndast eluaastast. Olen olnud Just Film alafestivali vabatahtlik ja korra ka žüriiliige. Balti Filmi- ja Meediakooli lõpetamise järgselt suunasin enda õpifookuse animatsioonile. Peale visuaalse kunsti tegelen ka muusikaga.

 
 
 
 

Ewa_Drzewicka

Ewa Drzewicka enda kohta: Ma olen Poolast pärit tudeng. 2012. aastal alustasin ma õpinguid Krakowi Kaunite Kunstide ülikoolis Graafika osakonnas. Tallinnas õpin ma Animatsiooni osakonnas Eesti Kunstiakadeemias.

 
 
 
 

unnamed

Jonas Taul enda kohta: Bakalaureusekraadi sain ma audiovisuaalkunstide erialal Gerrit Reitveld Akadeemias Amsterdamis. Alates kaheksandast eluaastast olen ma Eestist väljaspool elanud, nii Venemaal, Saksamaal kui ka Hollandis. Viis aastat tagasi naasin ma Eestisse ja olen sellest ajast peale elanud Tallinnas. Ma alustasin filmide tegemisega, aga mulle on alati meeldinud oma tööd erinevatesse kunstivaldkondadesse laiendada. Viimased kaks aastat olen ma tegelenud ka raamatute illustreerimisega ning nüüd arendan seda oskust animatsioonimaailmas.